Striekané izolácie aplikujeme už 16 rokov

Ponuka materiálov

Ponuka materiálov

Striekané izolácie delíme na dva základné modely polyuretánových izolácií. Ide o Interiérovú a exteriérovú penu. Striekané izolácie pre interiér majú otvorenú bunkovú štruktúru a sú difúzne. Druhý rad je s uzavretou bunkovou štruktúrou, ktoré neprepustia žiadnu vlhkosť ani vodu. Izolácie sa nanášajú na podklad technologickým striekaním a preto sa nazývajú aj ako striekané izolácie.

PUR 11 INTERIER - ľahká difúzna pena - mäkká pena.

Striekané izolácie pod označením  PUR 11 INTERIER sú izolácie s otvorenou bunkovou štruktúrou o objemovej hustote 8kg na m³, ktoré sú určené prevažne do interiérov ako sú stropy, krovy rodinných domov a výrobných hál, stavebných dutín, drevených konštrukcií, ale aj podlahy a miesta ktoré je efektívne zatepliť pre úsporu energií. Prilepí sa na každý suchý stavebný povrch. Tento materiál je difúzny a dobre prenáša prípadnú absorbovanú vzdušnú vlhkosť.

PUR 33 EXTERIER - tvrdá hydroizolačná pena.

Pod názvom PUR 33 ponúkame striekané izolácie, ktoré tvorí uzavretá bunková štruktúra o objemovej hustote 30-35kg na m³. Určená je do interiérov, ale hlavne exteriérov ako sú izolácie základov, rezervoárov vody, nádrží a potrubí, chladiarenských sústav atď. Slúži aj ako hydroizolačný prvok náhrady XPS nakoľko neprepúšťa vodu. Materiál nie je vhodný na izolácie striech.

PUR 55 EXTERIER S - tvrdá hydroizolačná pena.

Striekané izolácie s označením PUR 55 sú izolácie určené prevažne na strechy. Ich objemová hustota je 50-60 kg na m³. Aplikujú sa hlavne na strechy kde je potrebné pochôdzne prostredie a odolávanie vyšším tlakom na materiál.


PUR 11 INTERIER – mäkká pena s otvorenou štruktúrou
Ľahká difúzna striekaná izolácia s otvorenou bunkovou štruktúrou do interiéru.

 


PUR 33 EXTERIER – tvrdá pena s uzavretou štruktúrou
Tvrdá izolácia s uzavretou bunkovou štruktúrou do interiéru a exteriéru.

 


PUR 55 EXTERIER S – tvrdá pena s uzavretou štruktúrou
Hard TOP tvrdá pena s uzavretou štuktúrou pre izolácie pochôdznych striech v exteriéroch. Pochôdzne izolácie.

 

Aplikácie pre striekané izolácie je možné využiť rôznorode v stavebnom sektore. V prípade otázok nás kontaktuje radi Vám ich pomôžeme zodpovedať a zároveň navrhnúť správne riešenia použita striekanej izolácie.